Kredi Koruma Sigortası ile Taksitleriniz Güvence Altında!

Kredi Koruma Sigortası ile kredi taksit ödemelerinizi beklenmedik durumlara karşı teminat altına alıyoruz.

Kredi Koruma Sigortası sizi, istem dışı işsizlik, vefat, tam ve daimi maluliyet gibi kredinizi ödeyememe risklerine karşı teminat altına alan ve vadesi boyunca devam eden bir güvence ürünüdür.

Kredi Koruma Sigortası Hangi Durumlarda Geçerli Olur?

Kaza veya hastalık sonucu oluşan maluliyet, istek dışı işsizlik ve vefat durumlarında sigortanız devreye girerek sizi güvence altına alır. Detaylı bilgi için Kredi Koruma Sigortası broşürümüze göz atmayı unutmayın.

İşsizlik Durumunda

Kredi Koruma Sigortası ile istek dışı işsizlik durumuna karşı güvence altındasınız. Endişelenmenize gerek yok!

Hastalık Durumunda

Kredi koruma sigortamız sizi hastalıklara ve kazalara karşı güvence altına alır.

Vefat Durumunda

Kredi Koruma Sigortası ile vefat durumunda sigortalının tüm kredisi kapatılır.

Koç Fiat Kredi Koruma Sigortası’ndan Kimler Faydalanabilir?

  • Koç Fiat Kredi’den kredi kullanan gerçek kişiler
  • Koç Fiat Kredi’den kredi kullanan tüzel kişilerin kefilleri
  • Eşit ödemeli kredi planını tercih edenler
  • Kredi kullanıldığı anda en az 18 yaşında olan, kredi vadesi tamamlandığında en fazla 65 yaşında olacak kişiler
  • Sağlık problemi olmayan (tedavisi devam eden veya geçirdiği tehlikeli bir hastalık olmayan) kişiler

Kredi Koruma Sigortası Teminat Detayları

Vefat

Bu teminat ile yaşam kaybı durumunda sigortanız, kredi borcunuzun tamamını kapatır. Kredi Koruma Sigortası alan herkes bu teminatın koruması altındadır. Savaş hali, kendi isteği ile hayatına son verme, nükleer rizikolar ve AIDS sonucu vefat teminat dışındadır.

Tam ve Daimi Maluliyet

Kredi süresi içinde tam ve sürekli olarak malul kalmanız durumunda sigortanız kredi borcunuzun tamamını kapatır. Kredi Koruma Sigortası alan herkes bu teminatın koruması altındadır. Bazı meslek gruplarında mesleğe bağlı maluliyet, kendi kendini yaralama, tehlikeli sporlar teminat dışındadır.

Dönüşümlü Teminatlar

Kredi Koruma Sigortası’nın klasik hayat poliçelerinden en büyük farkı, gelirinizi kaybetme ve bundan dolayı taksit ödemelerinizi yapamama risklerini güvence altına almasıdır. Gelir kaynağınıza göre aşağıdaki teminatlar, taksit ödemelerinizi kredi süresi boyunca dönüşümlü olarak korur.

İstek Dışı İşsizlik

İşinizi isteğiniz dışında kaybetmeniz durumunda bu teminat devreye girer ve tekrar iş bulana kadar kredi taksitlerinizi (olay başı maksimum 6 taksit) sizin yerinize öder. Bu teminattan bordrolu çalışan herkes yararlanır. Bu teminat kredi süreniz boyunca maksimum 18 taksitinizi korur. Mevsimsel işler, isteğe bağlı işsizlik, haklı sebeplerle işine son verilme, ilk 90 gün içinde oluşmuş işsizlik ise teminat dışındadır.

Kaza ve Hastalık Sonucu Geçici Maluliyet

Kaza veya hastalık sonucu 30 günden uzun süreyle iş göremez duruma gelirseniz sigortanız kredi taksitlerinizi siz iyileşinceye kadar (maksimum 6 taksit) sizin yerinize öder. Bu teminattan serbest meslek sahipleri ve devlet memurları veya tüzel krediler için firma yetkilileri yararlanır. Kendi kendini yaralama, alkol, uyuşturucu, normal hamilelik, sırt problemleri, ilk 90 gün içinde oluşmuş durumlar ise teminat dışındadır.

Tehlikeli Hastalık

Kredi süresi içinde kanser, felç, kalp krizi, böbrek yetmezliği gibi tehlikeli hastalıklara yakalanırsanız sigortanız kredi borcunuzun tamamını kapatır. Bu teminattan emekliler, öğrenciler, ev hanımları ve kredi müracaatı esnasında çalışmayanlar yararlanır. Önceden var olan ya da kronik olan hastalık, cilt kanseri, ilk 90 gün içinde meydana gelen hastalıklar ise teminat dışındadır.

 

Teminatlar ile ilgili detaylı bilgi, istisnalar ve limitler; sigorta bilgilendirme formunda, poliçede, özel ve genel şartlar dokümanlarında yer alır. Bu sigorta ürünleri Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. tarafından sağlanır.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Aklınıza takılan sorular mı var? Sıkça sorulan sorularda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Kredi Koruma Sigortası nedir?

Kredi koruma sigortası, kredi kullanan kişilerin ödemelerini aksatabilecek durumlarla karşı karşıya kalmaları halinde devreye giren bir sigorta türüdür.

Kredi Koruma Sigortası ne işe yarar?

Kredi koruma sigortası kapsamına giren durumların gerçekleşmesi halinde kalan kredi taksitlerini güvence altına alır.

Sigortanın maliyeti nedir?

Sigortanın maliyeti; kredi tutarı ve vadesine göre değişmektedir.

BİZİ TAKİP EDİN