Koç Fiat Kredi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Koç Fiat Kredi Hakkında sorularınız mı var? Sıkça sorulan sorular size yardımcı olabilir.

Koç Fiat Kredi'nin Avantajları Nelerdir?

En büyük avantajlarımız, size farklı ödeme tipleri sunmamızla birlikte operasyonel hızımızdır. Farklı ihtiyaçlara yönelik olarak geliştirdiğimiz ödeme planları sayesinde her tipte müşterimize ödeme kolaylığı sağlıyoruz. Ayrıca Türkiye'nin her yerinde bulunan geniş bayi ağımız sayesinde Koç Fiat Kredi'ye kolayca erişim imkanı sunuyoruz. Üstelik araç seçiminden kredi işlemlerine kadar tüm işlemlerinizi siz bayiden çıkmadan, tek bir noktada tamamlıyoruz. Çünkü sizin memnuniyetiniz bizim en büyük önceliklerimizden biri.

Ödeme tipleri, faiz oranları, ödeme kanalları, geri ödeme planı ve kredibilite ile ilgili daha fazla bilgi almak için Koç Fiat Kredi'nin web sitesini ziyaret edebilir veya en yakın bayimiz ile iletişime geçebilirsiniz.


Taşıt Kredisi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Taşıt kredisi başvurusu yapacağınız kurumu seçerken göz önünde bulundurmanız gereken kriterlerin tümü Koç Fiat Kredi’de mevcut!

İşte, Koç Fiat Kredi’yi seçmeniz için nedenler:


2. El Taşıt Kredisi İçin Hangi Ödeme Tipleri Mevcut?

İkinci el taşıt kredilerimizde eşit ödeme planı sunuyoruz. Bu ödeme tipinde krediniz eşit taksitlere bölünür ve böylece aylık gideriniz konusunda netliğe sahip olursunuz.


Taşıt Kredisi Başvurusu İçin Hangi Şartları Sağlamalıyım?

Taşıt kredisi başvurusu yapabilmek öncelikle 18 yaş ve üzerinde olmanız gerekir. Bunun yanı sıra kredi başvurusu için gerekli olan başka koşullar da bulunmaktadır. Detaylı bilgi için aşağıdaki tabloyu inceledikten sonra yetkili bayilerimize başvurabilirsiniz.

Krediye Uygunluk Için Değerlendirilen Unsurlar
Gelir düzeyi Düzenli gelirlerinizin kredi ödemelerini karşılayabilecek düzeyde olup olmadığı değerlendirilir.
Çalışma durumu Çalışıyor olmanız birincil şart iken çalışma durumunuzun sürekliliği ve devamlılığı da değerlendirilir.
Ödeme geçmişi Finansal geçmişinizde yer alan kredi borçlarını ödeme performansınız değerlendirilir ve risk durumunuz belirlenir.
Kredi Alabilme Süreci
Vade süresi ve kredi tutarı Vade süresi ve kredi tutarı, mevcut yasal sınırlar dikkate alınarak belirlenir. Bu süreçte gelir düzeyiniz, çalışma durumunuz ve ödeme geçmişiniz de dikkate alınır.
Kredi koşulları Karşılıklı anlaşma sürecinin tamamlanabilmesi için yasal ve kurum koşullarının sözleşme imzalanarak kabul edilmesi gerekir. Söz konusu koşullar, kredinin şartlarına ve özelliklerine göre değişiklik gösterebilir.

Taşıt Kredisi Nedir ve Kimler Başvurabilir?

Taşıt kredisi, müşterilerin araç alımı sırasında ihtiyaç duyduğu finansal desteği sağlar. İster tüzel ister gerçek kişi olun, TOFAŞ çatısı altındaki markaların herhangi birine ait araçları almayı düşünüyorsanız Koç Fiat Kredi'ye başvurabilirsiniz.


Koç Fiat Kredi'ye Nasıl Başvurulur?

Koç Fiat Kredi'ye başvurmak oldukça basittir. İlk adım olarak hangi aracı alacağınıza karar verin. Ardından size en yakın bayimiz ile iletişime geçin.

Bayilerimiz, kredi ile ilgili tüm bilgileri sizinle paylaşacak ve ardından kredi işlemleriniz başlatılacaktır.

Kredi başvurunuz sonuçlandıktan sonra, kredi şartlarının sizin için de uygun olması halinde sözleşme işlemleriniz tamamlanır.


2. El Taşıt Kredisi İçin Hangi Belgeler Gerekli?

İkinci el taşıt kredisi başvurusu yaparken aşağıdaki belgeler istenir:

Gerçek kişiler:

Tüzel kişiler:


2. El Araç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yetkili bayilerimizde aracınızı seçtikten sonra bayideki satış temsilcilerimiz size kredi kullanımı konusunda destek olur. Hızlı değerlendirme sürecimiz sayesinde işlemleriniz kolayca tamamlanır.

Koç Fiat Kredi ikinci el kredi başvurularınızı bayilerimiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.


Kredi Koruma Sigortası Nedir?

Kredi koruma sigortası, kredi kullanan kişilerin ödemelerini yapmalarına engel bir durumla karşılaşmaları halinde güvence sağlayan bir sigorta türüdür.


Kredi Koruma Sigortasını Almak Zorunlu mu?

Kredi Koruma Sigortası kullanımı isteğe bağlıdır.


2. El Taşıt Kredisi Ödemeleri Hangi Kanallar Üzerinden Yapılabilir?

İkinci el taşıt kredisi ödemelerinizi anlaşmalı bankalarımız aracılığıyla yapabilirsiniz. Ödeme noktalarımız için ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


BİZİ TAKİP EDİN